Download Free Premium Joomla 3 Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net

 

مشهد از مهمترین قطب های گردشگری ایران در منطقه شرق کشور است. از آنجایی که این شهر نزد ایرانی ها و سایر مسلمانان شیعه مذهب، به عنوان بزرگترین سایت گردشگری مذهبی  کشور شناخته می شود، شاید این تصور وجود داشته باشد که فقط زائران حرم حضرت رضا (ع) هستند که به این شهر سفر می کنند و جز برای زیارت، مشهد جذابیت دیگری برای گردشگران نخواهد داشت.

گرچه بیشتر گردشگرانی که به این شهر آمد و شد می کنند، زیارت حرم حضرت علی بن موسی الرضا را به عنوان هدف و اولویت سفر خود انتخاب کرده اند، اما واقعیت این است که این شهر بیش از اینها برای گردشگران دارد و نه تنها قطب گردشگری مذهبی در ایران است بلکه جذابیت های بسیار زیادی برای ارائه به گردشگران ایرانی و غیر ایرانی دارد.

مشهد، مرکز استان خراسان رضوی است و در شمال شرقی ایران واقع شده است. این شهر در مجاورت کشورهای ترکمنستان و افغانستان قرار دارد. شاید مهمترین دلیل اهمیت تاریخی این شهر به واسطه قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم باشد که  از گذشته های دور مورد توجه بازرگانان و تجار و البته مهاجمان قرار داشته است. نام کنونی آن از آنجا می آید که محل شهادت حضرت رضا (ع) است و قبل از آن مشهد، روستای کوچکی بود که آن را سناباد می نامیدند و در ۲۴ کیلومتری شهر طوس قرار داشت.

زمانی که به سمت حرم مطهر حرکت می کنید وارد خیابان نواب صفوی می شوید. خیابانی که از همان ابتدا در دو طرف آن و البته کوچه پس کوچه های منتهی به آن با انواع مراکز تجاری و اقامتی از هتل های ۵ ستاره لوکس گرفته تا مسافرخانه  مواجه می شوید و در نهایت به گنبد طلا و گلدسته های حرم مطهر خواهید رسید که در انتهای خیابان  قرار دارد.

در میان این همه مرکز نام مرکز تجاری ضامن بیش از پیش با معماری منحصر به فرد به چشم می خورد . با مراجعه به این مجتمع تجاری ضمن برخورداری از محیطی دلچسب می توانید از مکان تاریخی این مجتمع نیز بازدید کنید

 

نمایی از جوایز قرعه کشی های مرکز خرید

zamenMap